KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8034178
nr 803 4178
Rolf Smedman
(1929-2000), Sverige
Akvarell, Rolf Smedman (1929-2000), älgar, signerad-85, motivets mått: 43x56
Rolf Smedman, svensk målare och författare, född i Njurunda 1929, död 2000.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 28 januari 2013
kl 20:59:31
28/1 12:31:54
700 kr
28/1 20:54:32
Rolf Smedman
Läs mer om Rolf Smedman